تبلیغات
@ هواداران عاشق تورس و استقلال @ - نکونام: مدیون مردم بودیم
تاریخ : پنجشنبه 19 بهمن 1391 | 02:35 ق.ظ | نویسنده : مسعود 9

هت‌تریکم را به مادرم تقدیم می‌کنم

کاپیتان تیم ملی پس از برتری ۵ بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل لبنان از مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا گفت: در نیمه اول بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم اما در نیمه دوم توانستیم از فرصت‌ها بهتر استفاده کنیم. خدا را شکر می‌کنم که توانستیم با ۵ گل پیروز شویم. از مردمی که به ورزشگاه آمدند و همچنین رسانه‌هایی که ما را در این چند روز اخیر حمایت کردند تشکر می‌کنم و خوشحالم که توانستیم جواب محبت‌های آنها را بدهیم.

وی در خصوص گلزنی‌اش در این دیدار و شادی پس از گل خاصی که انجام داد گفت: یک چیزی در ذهنم بود؛ فقط همین قدر بگویم که این هت‌تریک برایم ارزش زیادی داشت و آن را از صمیم قلب به مادرم تقدیم می‌کنم که برای من زحمت کشیده است.

نکونام با اشاره به درگیرانه بودن بازی دو تیم افزود: لبنانی‌ها جنگنده و محکم بازی کردند و در مجموع بازی فیزیکی را شاهد بودیم.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سئوال که به نظر می‌رسد با نتیجه‌ای که امروز به دست آمد فشارها از دوش تیم ملی برداشته شد عنوان کرد: این دیدار با دیدارهای گذشته فرق داشت و مسابقه با لبنان برای حضور در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا برگزار شد و البته می‌توانست یک بازی تدارکاتی خوب هم برای ما محسوب شود اما از سوی دیگر در مسابقات مقدماتی جام‌جهانی پس از اینکه توانستیم کره جنوبی را شکست دهیم در دیدار بعدی بدشانسی آورده و راه صعودمان ناهموار شد و به همین دلیل فشارها زیاد و کارمان سخت شد. ما شرمنده مردم بودیم و برای همین خودمان را مدیون آنها می‌دانستیم و امیدوارم توانسته باشیم با این پیروزی پرگل مردم را خوشحال کنیم.

وی در مورد دیدار رفت تیم‌های ملی لبنان از سری رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی که با شکست ایران همراه بود گفت: در آن مسابقه توپ‌های ما به دروازه نرفت و دروازه‌بان حریف بهترین روزش را سپری کرد. با این حال آن بازی تمام شد و دیگر نباید به آن فکر کرد. ژاپن هم یک بار برزیل را شکست داده و این اتفاق به تاریخ پیوسته است.

با این حال امیدوارم بتوانیم در نهایت به جام‌جهانی صعود کنیم. نکونام در پاسخ به این سئوال که آیا در تیم ملی هت‌تریک کرده بودیم یا خیر گفت: یکبار در رده نوجوانان ۴ گل زدم اما در تیم ملی بزرگسالان توانسته بودم در یک دیدار فقط ۲ گل بزنم که به ثمر رساندن ۳ گل در یک مسابقه امروز اتفاق افتاد و برایم شیرین و لذت‌بخش است.

کاپیتان تیم ملی در پاسخ به این سئوال که در ۲ دیدار گذشته تیم ملی شاهد نقاط ضعف از روی ضربات ایستگاهی بودیم گفت: در تمرینات اخیر تیم ملی و طی ۲ روز روی این موضوع تمرین کردیم تا بتوانیم نقاط ضعف را پوشش دهیم و خوشحالم که تمرینات جواب داد.

وی در پایان در پاسخ به این سئوال که آیا می‌توانیم به جام‌جهانی صعود کنیم یا خیر یادآور شد: ابتدا امیدوارم در بازی مقابل کویت از هفته دوم مسابقات مقدماتی جام‌ ملت‌های آسیا پیروز شویم تا با آمادگی و بهترین شکل به دیدار لبنان و قطر برویم، بنابراین تمام هدفمان برتری در همین ۳ دیدار است.
طبقه بندی: آخرین خبر و مصاحبه (استقلال)، آخرین خبر و مصاحبه (تیم ملی)،