تبلیغات
@ هواداران عاشق تورس و استقلال @ - نهمین جام فوتبال کنفدراسیون‌ها
تاریخ : دوشنبه 27 خرداد 1392 | 09:17 ب.ظ | نویسنده : مسعود 9

پیروزی ایتالیا مقابل مکزیک.

رقابت‌های جام کنفدراسیون‌های فیفا 2013 شب گذشته در برزیل آغاز شد.این تورنمنت بین المللی تمرینی آمادگی برای رقابت‌های جام جهانی 2014 در این کشور نیز خواهد بود.

در چارچوب رقابت های  نهمین جام کنفدراسیون‌ها در کشور برزیل ، مکزیک و ایتالیا  به دیدار یکدیگر رفتند که  این دیدار 2 بر یک به نفع ایتالیا پایان یافت.

گل های این دیدار به ترتیب ورود به دروازه ، توسط آندره الپیرو  و ماریو بالوتلی از ایتالیا و خاویر هرناندز  از مکزیک به ثمر نشست .

این تورنمنت بین المللی تمرینی آمادگی برای رقابت‌های جام جهانی 2014 در این کشور نیز خواهد بود. 

رقابت‌های این دور تصادفاً با دور چهارم بازی‌های مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا نیز هم زمان شده است که کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) از فیفا درخواست کرده تا تاریخ آنرا عوض کند، البته AFC به این نتیجه رسید که زمان مسابقات تنها برای ژاپن تغییر یابد چرا که این تیم نماینده AFC در جام کنفدراسیون‌ها است. 

در این تورنمنت هشت تیم از مجموع شش کنفدراسیون در شش شهر این کشور به رقابت خواهند پرداخت. 

  تا به حال دو تیم آرژانتین و فرانسه توانسته‌اند قهرمان سه تورنمنت بزرگ فیفا از جمله جام جهانی، المپیک فوتبال و جام کنفدراسیون‌ها باشند و در این دوره اروگوئه، ایتالیا و اسپانیا نیز فرصت دست یافتن به این عناوین را دارا هستند. تیم‌های راه یافته به این تورنمنت عبارتند از:

  1- برزیل: این تیم شش سال قبل به عنوان میزبان انتخاب شد و با استفاده از این امتیاز به این دور رقابت‌ها دست یافت. 

  2- اسپانیا (اتحادیه فوتبال اروپا): این تیم با قهرمانی در جام جهانی سال 2012 به عنوان نماینده یوفا به این دور از رقابت‌ها راه یافت. 

  3- ژاپن: ژاپن در سال 2011 با قهرمانی در کاپ AFC به عنوان تنها نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا راهی این دور رقابت‌ها شد. 

  4- مکزیک (کنفدراسیون فوتبال آمریکای مرکزی): این تیم در سال 2011 با قهرمانی در جام طلای کنکاکاف به این دور از رقابت‌ها راه یافت. 

  5- اروگوئه (کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی): این تیم با قهرمانی در جام کوپا آمریکا در سال 2011 راهی نهمین دور رقابت‌های کنفدراسیون‌های آسیا شد. 

  6- تاهیتی (فدراسیون فوتبال قاره اقیانوسیه): ‌ این تیم با قهرمانی در جام ملت‌های اقیانوسیه OFC در سال 2012 راهی این دور از رقابت‌ها شد. 

  7- ایتالیا (اتحادیه فوتبال اروپا): ایتالیا به عنوان دومین نماینده قاره اروپایی از راهیابی به فینال سال 2012 راهی این دور از رقابت‌ها شد. 

  8- نیجریه (کنفدراسیون فوتبال آفریقا): نیجریه با قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا سال 2013 جای خود را در این دور رقابت‌ها تثبیت کرد. 
طبقه بندی: خبر های گوناگون، آخرین خبر و مصاحبه (اسپانیا)،